Registreren En begin met posten Als je al een account hebt, Log hier in.

Weggligging 16 inch velg en type/merk band

Forumoverzicht / Tuning & Styling / Weggligging 16 inch velg en type/me...
Sorteer berichten:
Weggligging 16 inch velg en type/merk band
02-06-2023 om 1:39
Vraagje: ik heb mx5 nb van 99 gekocht en daar zitten 16 inch niet originele velgen op met een harde band.

Het voelt voor mij dat ik minder contact met de weg heb en minder direct in de bocht stuurt dan met de originele 15inch velgen met michelin pilot sport banden die ik onder mijn vorige gewend was.
 
Vraagje: ik heb mx5 nb van 99 gekocht en daar zitten 16 inch niet originele velgen op met een harde band.

Het voelt voor mij dat ik minder contact met de weg heb en minder direct in de bocht stuurt dan met de originele 15inch velgen met michelin pilot sport banden die ik onder mijn vorige gewend was. Ligt het inderdaad aan de grotere velg en/of merk/type band? Heb normaal bandenspanning op 2.0. Heb uitgeprobeerd met 1.8, 2.0 en 2.2 maar verbeterde voor mijn gevoel niet. Ben benieuwd naar de ervaringen van anderen. het inderdaad aan de grotere velg en/of merk/type band?
 
Heb normaal bandenspanning op 2.0. Heb uitgeprobeerd met 1.8, 2.0 en 2.2 maar verbeterde voor mijn gevoel niet.
 
Ben benieuwd naar de ervaringen van anderen.
RE:Weggligging 16 inch velg en type/merk band
02-06-2023 om 6:56
Welke banden heb je er nu op zitten? Merk en type kan al verschillen en wat ook niet onbelangrijk is, is de leeftijd van de band. De NB1 (pre facelift) is volgens mij niet af fabriek geleverd met grotere wielen dan 15 inch. De NB2 (vanaf 2001) is dat volgens mij optioneel wel. 

Wat ook mogelijk is, is dat je schokdempers wat slijtage vertonen. Maar banden alleen (en de leeftijd) kan al een merkbaar verschil maken, los van de velgmaat. 
RE:Weggligging 16 inch velg en type/merk band
14-07-2023 om 8:37
Ik heb 16" velgen (Mazda2) onder mijn 1998 NB zitten en banden maken het grote verschil. Ik denk meer dan de velgmaat, zolang je niks extreems doet. Ik had er goede (Kleber) zomerbanden onder zitten tot die versleten waren, nu (hopelijk tijdelijk) een setje el-cheapo all weather. Wat een ramp. Het is dat ik ze gekregen heb, als het budget er weer is gaat er snel iets degelijks onder. Ik rijd met 2,2 bar druk in de banden, de maat is 205/45R16.
 
Succes,
 
Hugo

 
Button